Виберіть свою мову

Зарубіжне партнерство

Кафедра Лазерної техніки та фізико-технічних технологій має широкі зв’язки зі своїми колегами як в Україні, так і за кордоном. У співпраці з партнерами виконуються спільні наукові дослідження, готуються фахівці різних рівнів, проводяться національні та міжнародні конференції.

Початок міжнародного співробітництва кафедри лазерної техніки та фізико-технічних технологій сягає 70-х років минулого століття. Завдяки проведенню щорічних міжнародних наукових конференцій з проблем лазерних технологій та інших нетрадиційних технологій обробки матеріалів розширилися контакти кафедри з університетами та підприємствами США, Японії, Великої Британії, Канади, Німеччини, Португалії, Чехії, Китаю, Тайваню та ін.

Протягом багатьох років плідне співробітництво налагодилося між фахівцями кафедри та колегами з Йєнського Університету (Німеччина), Бірмінгамського Університету (Великобританія), Осакського Університету (Японія), Університету Огайо (США) тощо. З лекціями перед студентами та викладачами виступали видатні фахівці з різних країн світу: проф. Біл Стін (Ліверпульський Університет, Великобританія); академік АН Японії, проф. Єшиакі Арата (НДІ зварювання Осакського університету, Японія); проф. Франц Шиффер, Др. Гизберт Штаупендаль (Йєнський Університет, Німеччина); др. Любомир Романків (компанія ІBM, США); проф. Чарльз Олбрайт (Університет Огайо, США), др. Ян Сполдінг (Великобританія) та інші.

Співробітники кафедри брали участь у різних міжнародних конгресах, симпозіумах, конференціях: ІCALEO - Іnternatіonal Congress on Applіcatіons of Lasers and Electro-Optіcs, ІSEM - Іnternatіonal Symposіum on Electromachіnіng, LAMP - Laser Applіcatіon for Materіal Processіng, General Assembly of CІRP (Іnternatіonal Іnstіtute of Manufacturіng Engіneers). Визнанням світових досягнень кафедри в галузі лазерної технології стало обрання у 1993 р. проф. Коваленка B.C. Визначним Запрошеним Професором (Distinguished Visiting Professor) Державного Університету Огайо (США) , де він викладав протягом семестру 1994 р.

У 1996 р. професори Коваленко В.С. та Головко Л.Ф. були запрошені Лазерним Інститутом Америки до складу Міжнародної Видавничої Ради (Іnternatіonal Edіtorіal Board) для підготовки Міжнародного довідника з лазерної технології (LІA Іndustrіal Laser Handbook, Magnolіa Publіshіng Іnc., Orlando, Florіda, USA), в якому вони стали авторами восьми розділів цього унікального видання.

30 серпня 2008 року в Манчестері на заключному засіданні Генеральної Асамблеї CІRP зав. каф. ЛТКМ проф. В.С. Коваленка було обрано дійсним членом (Fellow).

З 2005 року розпочалася співпраця з китайськими колегами з Чжецзянського університету. За роки тісної та плідної співпраці  досліджувались різні процеси лазерної обробки матеріалів, здійснювався обмін науково-технічною інформацією та фахівцями.

Головним об'єктом досліджень було створення сучасної технології відновлення деталей складної техніки на базі розробки сучасного роботизованого лазерного комплексу з потужним діодним лазером та транспортуванням лазерного променя за допомогою оптоволоконного кабеля. Внаслідок використання цього комплексу були досліджені процеси лазерного зміцнення поверхні виробів, поверхневого легування металевих сплавів, лазерного наплавлення, лазерного пошарового вирощування тривимірних виробів, зварювання різних сплавів та ін. Для вибору оптимальних умов обробки були розроблені методики математичного моделювання різних процесів, що дозволило значно підвищити ефективність процесів та скоротити тривалість вибору режимів обробки. Були також досліджені і розроблені технологічні процеси мікрообробки прецизійних виробів, зокрема медичних кардіо ендопротезів.

Anyakin Western Lake

У вересні 2011 року професор Коваленко та доктор Анякін були відзначені високими нагородами КНР для іноземців – "Орденом Дружби Західного Озера" уряду провінції Чжецзян та "Орденом Дружби" Уряду КНР.

Віце-прем'єр Уряду КНР  пан Жанг Джанкю вручає проф. В.С. Коваленку "Орден Дружби"

 Віце-прем'єр Уряду КНР  пан Жанг Джанкю вручає проф. В.С. Коваленку "Орден Дружби".